КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-9920/11 Головуючий у 1-й інстанції: Слободян Н.П. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
УХВАЛА
Іменем України
28 лютого 2014 року м. Київ
Колегія Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Кучми А.Ю.,
суддів Аліменка В.О., Безименної Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на постанову Іванківського районного суду Київської області від 27.12.2011 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
14.11.2011 позивач звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не нарахування і несплати компенсації за втрату годувальника у повному розмірі, та зобов'язання зробити перерахунок та виплату компенсації за втрату годувальника, згідно ст. 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Постановою Іванківського районного суду Київської області від 27.12.2011 позов задоволено частково.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову у повному обсязі.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини справи, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про часткове задоволення позову.
Судом першої інстанцій встановлено, що позивач є дружиною померлого громадянина із числа ліквідаторів 1 категорії, смерть якого пов'язана з аварією на ЧАЕС. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по втраті годувальника, яка призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до чинної на час правовідносин ст. 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до членів сім`ї померлого годувальника, призначається щомісячна компенсація в разі втрати годувальника на кожного непрацездатного члена сім`ї, який був на утриманні в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком незалежно від пенсії, передбаченої законодавством України.
Отже, суд дійшов правильного висновку, що щомісячна компенсація позивачу за втрату годувальника, відповідно до ст. 52, ч. 3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», повинна становити 50% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування».
З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з постановою КМУ від 16.07.2008 року № 654 на яку посилається відповідач. Отже, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку щомісячної компенсації за втрату годувальника, відповідно до ст. 52, ч. 3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є неправомірними.
Отже, доводи апеляційної скарги та апелянта спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, через що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області - залишити без задоволення.
Постанову Іванківського районного суду Київської області від 27.12.2011 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: А.Ю. Кучма
Судді: В.О. Аліменко
Н.В. Безименна
Головуючий суддя Кучма А.Ю.
Судді: Аліменко В.О.
Безименна Н.В.